Dünyanın Çeşitli Yerlerindeki Yemek Adapları

Her yörenin kendine ait bir yemek yeme usülü vardır. Acaba hangi ülkenin kendine göre bir batıl inancı ya da yemek yeme şekli var ? Bizim ülkemizde mesela “Arkandan Ağlar!” deriz. Acaba diğerleri ne der ?

1- Jamaica

Jamaica’da insanlar çocukları konuşmadan önce tavuk yemeleri halinde bir daha asla konuşamayacaklarına inanırlar.Bu yüzden bebeklere asla tavuk yedirmezler.

2- Nijerya

Niyerya’da insanlar yumurta yiyen çocukların hırsız olacağına inanırlar. Bu nedenle tıpkı Jamaica’da olduğu gibi çocuklarına gibi yumurta yedirmezler.

3- Şili

Şili o kadar titiz bir ülke ki orada pizzayı bile asla ama asla elle yemeyin. Tavuk, balık, kelle. Bunlar yenir elle. Sözü askıda kalıyor burada 🙂

3

4- İtalya

Makarnanın pizzanın başkenti İtalya. Buradaki usta aşçıların becerisini küçümsememek için hayatta ekstra peynir istemeyin.

44

5- Tanzanya

Tanzanya’da davetli olduğunuz yere en az 20 dakika geç gitmelisiniz.Erken gitmek ev sahibini aşağılamak anlamına gelmektedir.

5

6- Fransa

Fransa yemek kültürü olarak galiba biraz nezih ya da obezitenin önüne mi geçmek istiyorlar acaba ? Fransa’da hızlı yemek yemek kabalık olarak kabul edilirmiş.

6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Untitled-1

Sevgilisi Youtuber Olanların Bildiği Bazı Şeyler

18-mart-canakkale-zaferi-1

İngiliz Kamerasından Çanakkale Savaşı