Fi Kadınlarından Almamız Gereken Dersler

Puhu Tv nin muhteşem kadrolu internet dizisi Fi yi izlediniz mi bilmiyorum. Her ne kadar kitlelere pek fazla ulaşamamış olsa da adından baya söz ettirdi. Hatta film herhalde sevildi ki şimdi televizyonda gösterime girecek. Peki bu Fi dizisinden çıkartacağımız dersler var mıdır ? Hayatın kendisi ders niteliğindeyken bu diziden ders almamak olur mu ? Peki nedir bunlar hep beraber bakalım.

1- Bir kadının gardrobunda bulunması gerekenlerin başında siyah Stiletto’lar değil, sağlam koşu ayakkabılarıdır. Çünkü güçlü bir duruş herşeydir.

2- Her zaman bir kenarda paranız bulunsun. Bu gerçekten çok önemli. Gece dışarı çıkma ihtimalinize karşın bir taksi parası ya da sevdiceğinizle herşey yolundayken bile kenara koyduğunuz bir miktar para bulunmalıdır. Ekonomik özgürlük herşeydir. Başkasına bağlı olarak yaşamamalıyız.

3- “Kadın, Kadının Yurdudur.

Gece tek başınıza yürüdüğünüz sokaklarda karanlık bir silüetin bir kadına ait olduğunu görünce rahatlarsınız ya hani… İşte o histe haklısınız. Tüm kapılar yüzünüze kapansa bile sizi bırakmayacak elinizden tutacak binlerce kadın var etrafta. 

Çünkü kadınlar birbirlerini hiç kimsenin olmadığı gibi anlar. Zira aldıkları yaralar, geçtikleri yollar, gördükleri zorluklar hemen hemen aynıdır. Bazen akıl danışmak ve destek almak için, en bilge erkekten çok, görmüş geçirmiş bir kadını tercih etmek size daha faydalı olacaktır.

4- Sizi gerçekten hak ettiğini düşünen bir adam varsa ondan uzak durmak daha mantıklıdır. Bedeniniz üzerinde hak iddia eden varsa da ondan uzaklaşmalısınız.

Çünkü bunlar aşktan ve sevgiden uzak; kadını eşya gibi gören psikopat kişilerin gerçek aşktan uzak dürtüleridir.

5- Sevgide ve aşkta asla pazarlık olmaz. Kalbinizi dinleyin. Eğer içinize sinmeyen birşeyler varsa onu gerçekleştirmeyin. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

turkiye

Türkiye’nin 300 Milyon Yıl Önceki Konumu

Darwin’in Çarpıtılan Evrim Teorisi